Artık mesafeler sorun değil! Uzak mesafe ilişkileri için öpüşme cihazı yaptılar… Tek eksiği dil!

Çin’de bir girişimci, “uzaktan öpüşme” cihazı geliştirdi. Koronavirüs pandemisinde ayrı kalan sevgililerden esinlenen cihazda, silikon dudaklar içindeki hareket sensörleri “partnerlerin öpücük verilerini” taklit ediyor. Cihaz, öpüldüğünde ses çıkarıyor ve hafifçe ısınıyor.

Çin merkezli bir şirket, koronavirüs pandemisi sırasındaki katı sokağa çıkma yasaklarından esinlenerek “uzaktan öpüşme” cihazı geliştirdi. ‘MUA’ isimli cihazda silikon dudaklar bulunuyor. Cihaz cep telefonuna bağlanıyor ve bir uygulama üzerinden karşı tarafın ‘öpücük verilerini’ taklit ediyor. Böylece, çiftlerin “uzaktan öpüşebilmesi” hedefleniyor.

Mucit Zhao Jianbo, “O zamanlar bir ilişkim vardı ama karantinalar nedeniyle kız arkadaşımla buluşamadım” dedi. Jianbo 22 Ocak’ta ilk ürünü olan MUA’yı piyasaya süren Siweifushe’yi kurdu. Cihazın fiyatı 260 yuan (38 $).

Piyasaya sürüldükten sonraki iki hafta içinde firma 3.000’den fazla öpüşme makinesi sattı ve yaklaşık 20.000 sipariş aldı.

Artı Gerçek’in derlemesine göre MUA, önden çıkıntı yapan renksiz büzük dudaklara sahip bir mobil standı andırıyor. Bunu kullanmak için aşıkların akıllı telefonlarına bir uygulama indirmeleri ve öpüşme makinelerini eşleştirmeleri gerekiyor. Cihazı öptüklerinde cihaz da öpüyor.

22 Ocak’ta piyasaya sürülmesinden sonraki iki hafta boyunca 3 bin adet satılan ve 20 bin sipariş alan ‘MUA’, pandemi sırasında Pekin Film Akademisi’nde doktora öğrencisi olan Zhao Jianbo tarafından geliştirildi. Doktora tezini video görüşmelerinde fiziksel yakınlık olmaması üzerine yazan Zhao, “O dönem bir ilişkim vardı ama sokağa çıkma yasakları yüzünden kız arkadaşımla görüşemiyordum” diyerek “uzaktan öpüşme” cihazı geliştirmeye karar verdiğini anlattı.

İnsanların birbirlerine öpücük yolladıklarını ifade etmek için kullandığı sözcükten hareketle ‘MUA’ ismi verilen cihaz, silikon dudakların içindeki hareket sensörlerinin ‘öpücük verilerini’ taklit etmesi ile çalışıyor.

Cihaz, cep telefonuna bağlanıyor ve özel uygulaması ile partnerler arasında eşleştiriliyor. Bu şekilde karşı tarafın öpücük verilerini indirmiş oluyor ve öpüldüğünde, kullanıcıyı geri öpüyor. MUA’nun karşı tarafın öpücük verilerini hareketli bir şekilde taklit edebildiği, bu sırada kısmen ısındığı ve partnerin yüklediği verilere dayalı olarak ses de çıkardığı belirtildi.

260 yuana (723 TL) satılan MUA, Çin’de tartışma da yaratmış durumda. Çin’in Twitter’ı olan Weibo’da bazıları MUA’yı ilginç bulduklarını söylerken, bazıları da “rahatsız edici” yorumu yaptı. MUA’da “dil olmaması” da şikayetler arasında yer aldı.

Bazı yorumcular, cihazın online erotik içerik için kullanılabilecek olmasından da endişeli olduklarını belirtti. Bu içerikler Çin’de sıkı şekilde kontrol ediliyor olsa da, MUA kullanıcılarının “başkalarının öpücük verilerini de indirebiliyor olmasına” dikkat çekildi. Mucit Zhao ise şirketinin erotik içerik kısıtlamalarını uyduğunu “ancak insanların cihazı nasıl kullandığını kontrol edemeyeceklerini” söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir