Beş farklı kanseri yendi

Samsun’da yaşayan Sema Danışmaz 16 yaşındayken lenf kanseri teşhisi aldı. Tedavi sonrası hastalığı yenen Danışmaz, daha sonra koltuk altı nüksü, meme kanseri, tiroit kanseri ve böbrek kanserine yakalandı. Her seferinde zorlu bir tedavi sürecini başarıyla tamamlayan Danışmaz, hayata tutundu.

25 yıldır da Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) çatısı altında gönüllü olarak çalışan Danışmaz, kanser hastası çocuklar ve ailelerine maddi ve manevi destek sağlıyor.

“BİR İLAÇ 58 BİN LİRA”

Danışmaz, kanser tedavisinde kullanılan bazı ilaçların SGK tarafından karşılanmadığını belirterek, bu konuda devletten destek istedi.

Danışmaz, “Bazı ilaçların maliyeti çok yüksek. Bir ilaç 58 bin lira. Dernek olarak hayırseverlerin yardımıyla bu ailelerimize katkı vermeye çalışıyoruz ama bir yere kadar. Devletin kanser ilaçlarında vatandaşlarımıza yardımcı olmasını bekliyoruz. Eğer çocuklarımız bu ilaçları almazsa ölecek. Lütfen bu çocuklarımızın ilaçlarını ödeyin. Biz ilaçların ve tedavinin haricinde hiçbir şey istemiyoruz” ifadesini kullandı.

ÇOCUKLAR OKULA DÖNMEYİ HAYAL EDİYOR

Lösemi tedavisi gören çocuklar da yaşadıkları süreci ve gelecek hayallerini anlattı.

7 yaşındaki lösemi hastası İrem Memiş, okula gitmeyi çok istediğini belirterek, “Okulda arkadaşlarımla oynamayı çok seviyorum. En büyük hayalim iyileşip okula gitmek” dedi.

10 yaşındaki lösemi hastası Nazmi Karahasan ise, “Okulu bırakmak zorunda kaldım. İyileştiğimde tekrar okumaya devam edeceğim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir