Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz: Irkçılık söylemlerini kabul etmiyoruz, taraftar derneğimizin başkanı Diyarbakırlı

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, kendilerine verilen cezaya tepki göstererek “Cezanın bizim nazarımızda karşılığı yok” dedi. Banaz, “Irkçılık söylemlerini kabul etmiyoruz. Bursa, her bölgeden insanın yaşadığı bir küçük Türkiye. Taraftar derneğimizin başkanı Diyabakırlı, önceki dönem kulüp başkanı Muşlu bir insan” ifadelerini kullandı. 

“Bu konuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz”

Tahkim Kurulu’nda yapılan savunmaya bizzat gittiğini belirten Banaz, “Söylenecek söz bulamıyoruz. Bursa’da ne yaşandı da 9 maç gibi orantısız bir ceza verildi? Sahaya taraftar girmedi, herhangi bir futbolcunun burnu kanamadı. Hiçbir futbolcu kırmızı kart görmedi. Takım otobüsüne hiçbir şey olmadı. Sıradan, saha içi olaylar ve tribünde istenmeyen bazı olaylar ama ceza 9 maç. Bu konuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cezanın 7 maça indirilmesinin kabul edilmez olduğunu vurgulayan Banaz, bu cezaya en büyük cevabı Bursa şehriyle Bursaspor’un kenetlenerek vereceğine dikkati çekti.

Bursaspor’a verilen cezayı anlamlandıramadıklarını dile getiren Banaz, “Bu sıkıntılı süreçte 6 iç saha maçımız var. Düşme potasının bir tık üzerindeyiz. 6 iç saha maçında taraftarından en büyük desteğinden yoksun bırakılan Bursaspor’a acaba ne yapılmak isteniyor? Öyle bir ceza ki 7-8 ay sonra bile taraftar nasibini alacak. Verilen cezanın bizim nazarımızda karşılığı yok. (Amed Sportif Faaliyetlere verilen ceza) Orada 2 maç ceza verdiysen buradaki rapor oradan bir tık fazla olarak yazılmışsa ikiyle çarparsın. 7 maç nedir?” diye konuştu.

“Bu sürece en büyük cevabı kenetlenerek vereceğiz”

Banaz, “Cezanın bize tebliğ edildiği andan itibaren “Yadigar Hatıra Biletleri” adında bir kampanya başlatmakla ilgili görüşmeler yapıyoruz. Bu sürece en büyük cevabı kenetlenerek vereceğiz. Yadigar biletlerle alakalı asıl hikaye şimdi başlıyor, fitil ateşlendi. Hep beraber isyan edip kenetleniyoruz. Dirilişin sembolü olarak Yadigar Hatıra Biletlerini satışa çıkarıyoruz. 43 bin 350 bilet hedefine ulaşmak için tüm sporseverlerin desteğini bekliyoruz. Biletlerin tamamı tükenirse bu bilet kampanyasını yenileyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Irkçılık söylemlerini kabul etmiyoruz”

Karşılaşmada açılan pankartlarla ilgili açıklamada bulunan Banaz, şöyle devam etti:

(AA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir