İmza yarışı sönük başladı

ÇİĞDEM YILMAZ, GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul – İmza yarışının ilk gününde beklenenin aksine yoğunluk azdı.

Ataşehir İlçe Seçim Kurulu’na ilk 2 saatte yaklaşık 30 seçmen imza için gelirken, diğer bölgelerdeki ilçe seçim kurullarında da ilk gün ciddi bir yoğunluk yaşanmadı. Eyüpsultan İlçe Seçim Kurulu da oldukça sakindi.

‘İyi birisi’

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye destek olmak için seçim kuruluna gelen 18 yaşındaki Furkan Ağaçbacak, İnce’nin gençlere yönelik çözümlerini beğendiğini belirterek, “Muharrem İnce oy verdiğim zaman içimin rahat edeceği bir isim. Güveniyorum ona. İyi birisi” diye konuştu.

Şişli İlçe Seçim Kurulu’nda da gün boyu tek tük imzaya gelenler vardı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e destek olmak için imzaya geldğini söyleyen Ertan Bahşi ise, “Şu an Türkiye için en iyi çözüm üreten ve vaat veren kişi Doğu Perinçek” ifadelerini kullandı.

Avcılar ve Esenyurt ilçe seçim kurullarına gelen seçmeler de, adayları için imzalarını verdi. Her iki ilçede seçim kurullarının oldukça sakin olduğu görüldü. Avcılar İlçe seçim Kurul’una gelen 21 yaşındaki Kerim Al, Zafer Parti için imza verdiğini söyledi. Al seçimini şu sözlerle açıkladı: “Sinan Oğan hiçbir zaman hiçbir zaman siyasi duruşundan ödün vermedi ve Türk milliyetçisi. Bunun yanı sıra HÜDAPAR ve HDP arasında kalmamak için en doğru seçimin Zafer Partisi olduğunu düşünüyorum.”

‘Kazanamaz ama!’

Muharrem İnce için imza veren Muazzez Tantan(55) da, “Yeğenim bu partide genel sekreter yardımcısı, onun parti içinde yükselmesi için imza verdim. Ama kazanacağını pek sanmıyorum. İkinci tura kalırsa Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğim” ifadelerini kullandı.

11 aday 100 bin imza peşinde

YSK’nın sistemine yansıyan ilk gün rakamlarına göre, Muharrem İnce için 28 bin 235, Muhammed Ali Fatih Erbakan için 27 bin 910, Sinan Oğan için 15 bin 573, Doğu Perinçek için 6 bin 679, Yakup Türkal için 993, Erkan Trükten için 397, Tevfik Ahmet Özal için 237, İrfan Uzun için 176, Halil Murat Ünver için 119, Hilmi Özden için 60 ve Davut Turan için 34 imza atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir