Kılıçdaroğlu önerime hiddetlenip ayağa kalktı

ANKARA Milliyet – Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Az önce İYİ Parti Genel Başkın Meral Aksener’le konuştum. Son Altılı Masa toplantısında yaşananları sordum anlattı” dedi. Işık’a konuşan Akşener’in açıklamaları şöyle: “O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cumhurbaşkanı adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk.

Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey’in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor dedim. Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim dedim. Sayın Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim. Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz deyince ben masadan kalkayım o halde dedim. Siz bilirsiniz dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı.”

CHP: Yok öyle bir şey

Akşener’in “Sayın Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı” sözüne CHP kaynaklarından yanıt geldi. Milliyet’e konuşan CHP kaynakları, “Yok öyle bir şey, hiç yaşanmadı” karşılığını verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir