Türk savunma teknolojileri dünyanın gündeminde: Büyük başarılara imza atabilir!

Türkiye’nin yerli ve milli savunma teknoloji ürünleri, yabancı ülkelerdeki medya kuruluşlarında geniş çapta bir etkiye sahip oluyor. Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’mizde meydana gelen teknolojik gelişmeler, yerli ve milli gücün etkisini bir kere daha gösterdi.

Son otuz günde TCG Anadolu, Kızılelma, MMU, Hürjet, Anka, Atak ve Gökbey gibi Türkiye’nin savunma sanayisini güçlendiren teknolojilerde yeni başarılar yaşandı.

ABD VE YUNAN MEDYASINDA TÜRK TEKNOLOJİLERİ YANKISI!

Türkiye’de savunma alanında yaşanan gelişmeler geniş yankı uyandırmaya devam ediyor. TCG Anadolu ABD medyasında “Havacılık tarihinde yeni bir sayfa açtı” başlığıyla yer alırken, geçtiğimiz günlerde ilk torpido atışını gerçekleştiren MİR SİDA ise Yunan basınında “Ciddi bir güç çarpanı” olarak yer aldı.

Ayrıca Türkiye’nin mavi vatan için gerçekleştirdiği çalışmalarını gören Yunanistan’ın en radikal haber sitesi Pentapostagma, “Türkler Ege için her şeylerini veriyor” başlığıyla MİR SİDA’yı manşetine taşıdı.

TÜRKİYE’NİN HAVACILIKTAKİ YERLİ GÜCÜ ARTIYOR

Türkiye’nin savunma sanayi teknolojilerinde kilometre taşı olarak görülen Hürjet’in öncelikle geleceğin Türk hızlı jet pilotlarına eğitim vermesi beklenirken, aynı zamanda önemli düzeyde performans ve gelişmiş aviyonik özellikleri sunması onu muharebe görevlerine uygun hale getirdiği belirtiliyor.

Askeri savunma ve jeopolitik alanda analizlerde bulunan The War Zone “Türkiye’nin ilk yerli insanlı taktik jeti uçtu” başlığını attı.

Hürjet hakkında övgülerin yer aldığı yazıda Türkiye’nin havacılık teknolojilerinde yerli gücünü hızla artırmaya devam ettiğine değinildi.

“BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATABİLİR”

Ayrıca haberde; Türkiye’nin yalnızca eğitim görevleri için bu uçaklardan önemli sayıda talep etmesiyle, uçağın geleceği nispeten güvenli görünüyor. Türkiye’nin askeri havacılık sanayisi gelişmeye devam ederken, Hürjet daha büyük başarılara da imza atabilir.

“SESTEN BİLE HIZLI”

Al Jazeera Arapça’nın hazırlamış olduğu haberde Hürjet’in teknolojik özelliklerinden bahsedilirken “Sesten bile hızlı” ifadesine yer verildi. Yayınlanan haberde Hürjet’in ilk uçuşunu gerçekleştirmesiyle Türkiye’nin savunma teknolojileri alanında önemli bir güç haline gelmeye devam ettiği belirtildi.

Defence Mirror’un haberinde ise Türkiye’nin ilerleyen yıllarda ayda 2 adet Hürjet üretilmesi için harekete geçtiği belirtildi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir