Türkiye’yi unutmadılar: Almanya’dan depremzedelere tavernalı yardım

Deniz Gezginci – Münih

Almanya’nın Münih şehrinde faaliyet gösteren Eksotik Meksotik, Sinematürk e.V. (Türk Film Günleri München), Cinephile München e.V. (Yunan Film Haftası), Real München e.V. ve Import Export düzenledikleri yardım gecesi ile Türkiye’de ve Suriye’deki depremzedelere yardım topladılar.

“Felaketten sonra felaket gelir” sloganı ile gerçekleştirilen gecede Türk, Yunan ve Arap grupları sahne aldı. Etkinliğin gelirinin tamamen Türkiye ve Suriye’deki güvenilir yardım kuruluşlarına bağışlanacağı açıklandı.

Türkiye ve Suriye’deki deprem mağdurlarına önceki etkinliklerde toplamda 5000 Euro’dan fazla bağış toplamayı başardıklarını belirten Kültür Aktivisti, Organizatör, Blogger, DJ ve müzisyen Tuncay Acar yaptığı açıklamada; “Medyada artık pek yer almasa da deprem bölgesindeki durum hala çok kötü. Depremde aramızdan ayrılanları anmak istiyoruz daha da önemlisi geride kalanlara destek olmaya çalışıyoruz. Sadece Suriye’de değil Türkiye’deki insanlara da yardım göndermeye çalışıyor ve bu etkinliği elimizden geldiğince devam ettirmek istiyoruz. Amacımız insanları burada birleştirmek. Bu akşam depremzedeler için Yunan, Türkiye asıllı bir grup ve Arap aleminden bir grup sahne aldı” dedi.

Depremde hayatını kaybedenleri unutmadıklarını ve unutturmamak için bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini belirten Sinematürk Derneği Başkanı Esra Şahin; “Böyle bir etkinliğe imza atmaktan çok mutluyuz. Umuyoruz ki depremzedeler için yardımlar devam eder çünkü bu uzun vadeli bir iş” dedi.

Yardım gecesinde Pnema, Batzanakia (Biz Wir Emeis), Mohcine ve Arkadaşları (Jisr) sahne alırken, Dj’ler Süperfly, Soureditor, Malek ve Mazbata müzikleri ile geceye renk kattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir