Bağırsakları temizler, kilo vermenize ve zatürreden kurtulmanıza yardımcı olur: Günde yarım bardak yeterli…

Ne yazık ki kilo vermenin sihirli bir yolu yok. Sağlıklı beslenme, bireysel olarak ayarlanmış kalori miktarı , düzenli fiziksel aktivite, doğru miktarda su içmek ve uyku kalitesine dikkat etmek sağlığın, etkili kilo kaybının ve daha iyi refahın anahtarıdır. Ancak fazla kilolardan kurtulma sürecini etkili bir şekilde destekleyebilecek ve hızlandırabilecek yollar vardır.

Bağırsakları temizler ve sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. Bunlardan biri kokteyller. Düzgün bir şekilde oluşturuldukları için vücudun doğal temizleme süreçlerini destekler, metabolizmayı hızlandırır ve metabolizmayı düzenler. Kilo verirken düzenli olarak içmeye değer kokteyllerden biri de kuru erik ve kefirin başrolde olduğu kokteyldir.

Hazırlamak için ihtiyacınız olan:

  • 4 adet kurutulmuş erik,
  • bir tutam tarçın,
  • yarım bardak kefir veya doğal yoğurt,
  • bir çay kaşığı taze öğütülmüş keten tohumu.

Hazırlama yöntemi: Tüm malzemeleri bir kaba veya blender kasesine koyun ve pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın. Bu kokteyli sabahları içebileceğiniz gibi gün içerisinde atıştırmalık olarak da içebilirsiniz. Bağırsak fonksiyonu üzerinde olumlu etkisi olacak, kabızlığı önleyecek ve bağırsaklardaki birikintilerin atılmasına yardımcı olacaktır.

Kilolarınızın uçmasını, basenlerinizin gözlerinizin önünde kaybolmasını mı istiyorsunuz?

Bunu yapın:

Fazla kilolardan kurtulmaya çok yardımcı olan çok basit bir yöntem var. İçme suyundan bahsediyoruz. Birçok insan günde iki litre su içmeniz gerektiğine inanıyor. Ancak bu doğru değil. İçmeniz gereken su miktarı oldukça kişisel bir konudur ve diğerlerinin yanı sıra aşağıdakilere de bağlıdır: kilo ve yaşam tarzı hakkında. Ancak bir yetişkinin vücut ağırlığının her kilogramı için yaklaşık 30-35 ml suya ihtiyaç duyduğu varsayılmaktadır . Ancak sıcak havalarda ya da yoğun fiziksel aktivite sırasında terlemenin arttığı durumlarda kaybedilen sıvının yerine konulması için biraz daha fazla su içilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir