HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: “Kürt Sorunu Devam Ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da Rahat Olmayacak”

Milli Savunma Bakanlığı, son 24 saatte 12 mehmetçiğimizin şehit olduğunu duyurdu. 

Ülke olarak yas dolu günlerden geçerken Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Dersim İl Kongresi’nde yaptığı açıklamalar sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında son 24 saatte 12 askerimizin şehit düştüğü açıkladı.

Ülke olarak yas dolu günlerden geçerken İYİ Partiden de Milli Yas Çağrısı geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Zorlu “Şehitlerimizi uğurlarken, bu ihanete karşı milletçe birlik ve bareberliğimizi daha güçlü şekilde ortaya koyabilmek için İYİ Parti olarak, Milli Yas ilan edilmesi çağrısında bulunuyoruz” açıklamasında bulundu.

Ülke olarak zor günlerden geçerken Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Dersim İl Kongresi’nde yaptığı açıklamalar sosyal medyada tepki ile karşılandı.

HEDEP’in internet sitesinde de yer açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

“Kürt sorunu devam ettikçe emekliler 7500 TL maaş almaya devam edecek, çalışanların büyük çoğunluğu asgari ücret almaya devam edecek. Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat olmayacak. Bakın genç insanlar yaşamını yitiriyor. Kürt sorunu devam ettikçe ne Dersim’de ne Türkiye’de huzur, umut, demokrasi olur. 

Kürt meselesi çözülecekse Sayın Öcalan üzerindeki tecrit kaldırılmalıdır diyoruz. Kürdistan diyoruz, Dersim diyoruz; ezilenler, emekçiler diyoruz. Ezilen, yoksul, işsiz, umutsuz, dilini ve kültürünü yaşamak isteyen insanların grubu olduk.”

Tuncer Bakırhan’ın açıklamalarına sosyal medyada tepki oluştu.

İşte o tepkilerden bazıları:

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir