İskoçya’da Bir Kadın, iPhone’a Gelen iOS 17 Güncellemesi Yüzünden Adını Değiştirmek Zorunda Kaldı

İskoçya’da yaşayan bir kadın, Apple’ın geçtiğimiz günlerde iPhone cihazları için yayınladığı iOS 17 güncellemenin ardından ismini değiştirmek zorunda kaldı. Detaylar ?

Amerikalı teknoloji devi, merakla beklenen mobil işletim sisteminin yeni sürümünü geçtiğimiz haftalarda kullanıma sundu.

iOS 17 ile birlikte artık dijital asistanı kullanmak için “Hey Siri” yerine sadece “Siri” demek yeterli oluyor.

Özelliğe gelen küçük dokunuş, asistanı kullananlar için büyük bir kolaylık olsa da İskoçya’ta yalayan 26 yaşındaki Siri Price için hiç de öyle değil.

Apple’ın dijital asistanı ile aynı isme sahip kadına seslenildiğinde çevredeki iOS 17’yi destekleyen “tüm” iPhone cihazlarında Siri devreye giriyor.

26 yaşındaki Siri, bu yüzden adını değiştirmek zorunda kaldığını açıkladı.

Bu durumdan oldukça muzdarip olan kadın, olayı şöyle anlatıyor ?

Etrafta çok sayıda insanın olduğu bir spor salonunda çalışıyorum, bu yüzden herkes beni selamlarken ‘Hey’ dememeyi çok çabuk öğrendi, aksi takdirde çok fazla bip sesi duyuluyordu. Can sıkıcıydı ama idare edilebilirdi. Ancak yeni iOS güncellemesinin sadece ‘Siri’ diyerek asistanı aktif etmesi nedeniyle, artık insanlar adımı bile söyleyemiyorİnsanların telefonları durmadan çaldığı için iş arkadaşlarım oturup bir çözüm bulmak zorunda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir