Uzmanlara Göre Altın Fiyatları Bu Şekilde Artabilir! Nefesler Tutuldu, Gözler Çevrildi

Altın yatırımcıları, yarın ABD’den gelecek haberi tedirgin bir bekleyiş içinde bulunuyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz düşüşünü erteleyebileceği beklentisi, altının erken bir fiyatlamayla karşılanmasına yol açarak geri çekilmelere neden olmaya başladı. Bu durum, altın yatırımcılarını düşündürmeye başladı.

Ons altın, günü 2028 dolar seviyesinden açsa da gün içinde en düşük 2027 dolar, en yüksek 2032 dolar seviyelerini gördü. Gram altın ise günü 1951 lira seviyesinden başlatsa da gün içinde en düşük 1949 lira, en yüksek 1959 lira seviyelerini deneyimledi. Şu an itibarıyla 1954 lira seviyesinden işlem görüyor.

Kapalıçarşı’ya gelince, gram altın burada 2044 liradan alış, 2058 liradan satış fiyatıyla işlem görüyor. Bankalarda ise alış 1941 lira, satış 2005 lira seviyelerinde işlem görüyor. Bu durum, altın fiyatlarında 64 lira civarında bir marj aralığına işaret ediyor. Ayrıca, ABD’de Aralık ayında enflasyonun yüzde 0,2 ve yıllık bazda yüzde 3,2 artması bekleniyor. Uzmanlara göre, enflasyonda bir düşüş yaşanması durumunda altın fiyatlarında artış beklenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir